مشخصات نهال شلیل

نهال شلیل دارای میوه ای هسته دار است که بومی کشور چین می باشد که قدمت آن به بیش از 2000 سال می رسد. شلیل از خانواده میوه هلو می باشد. این میوه از تغییر ژنتیک هلو به وجود آمده است و تفاوت اصلی هلو و شلیل در پوست شفاف و بدون پرز شلیل می باشد. طعم شلیل بسیار شیرین و دلچسب می باشد. بیشتر افراد که هلو را بخاطر پرز دار بودن آن مصرف نمی کنند، علاقه خاصی به خوردن شلیل دارند. از همین رو خرید نهال این میوه طرفداران بسیاری دارد.

نهال شلیل

نهال شلیل دارای انواع مختلفی می باشد که هر نوع آن از نظر شکل و طعم و طول عمر با یکدیگر متفاوت هستند. تا کنون 150 گونه از میوه در جهان موجود می باشد. میوه شلیل را می توان در رنگ های مختلفی مانند؛ قرمز، زرد، سفید در بازار یافت. از میوه شلیل بصورت تازه خواری و هم برای درست کردن انواع دسر ها و شیک ها نیز استفاده می شود.

باغداران بسیاری اقدام به کاشت نهال شلیل می کنند، دلیل این امر بخاطر بازار بسیار خوب این میوه و همچنین سودآوری این میوه می باشد. کاشت نهال شلیل این امید را برای کشاورزان به همراه دارد که محصول نهایی آنها با رعایت اصول باغداری از کیفیت بالایی برخوردار می باشد، این امر سبب فروش آسان این محصول می شود.

شلیل دارای مواد مغذی و خواص بسیار زیادی مانند؛ پتاسیم، بتاکاروتن، ویتامین ث می باشد. این میوه حاوی آنتی اکسیدان می باشد. مصرف این میوه می تواند مانع از بروز سرطان در بدن شود.

بهترین نوع نهال شلیل

همانطور که بیان کردیم، انواع ارقام شلیل دارای خصوصیات متفاوتی نسبت به هم می باشند. این تفاوت ها در شکل ظاهری، اندازه آنها و همچنین زمان رسیدن و گلدهی شلیل ها می باشد. ارقام بسیار زیادی از نهال شلیل هم اکنون در نهالستان آلفا نهال موجود و آماده ارسال به باغداران عزیز می باشد.

اما نکته بسیار حائز اهمیت این است که نهال شلیل انتخابی شما باید مطابق با شرایط آب و هوایی منطقه مورد نظر شما انتخاب شود. اگر اطلاعات لازم در این مورد را ندارید، کافیست با مشاوره رایگان با کارشناسان نهالستان آلفا نهال، بهترین نهال شلیل را انتخاب کنید. اما در ادامه به معرفی چند نمونه از بهترین نهال شلیل که طرفداران زیادی دارند می پردازیم. با ما همراه شوید تا شما نیز با آنها آشنا شوید.

نهال شلیل رفعتی: نهال شلیل رفعتی از نوع پیوندی است و دارای ارتفاع کمی می باشد. این شلیل از نوع زود بازده می باشد. رنگ پوست میوه شلیل رفعتی قرمز است و قسمت گوشت میوه به هسته چسبیده است. کاشت نهال شلیل رفعتی در مناطقی که آب و هوای سردسیر و معتدل دارند توصیه می شود. این شلیل می تواند دمای 30- درجه را نیز تحمل کند. رشد نهال شلیل رفعتی بسیار خوب می باشد. خاک مناسب برای کاشت این نهال باید سبک باشد. نهال شلیل رفعتی در هفته نیاز به 10 لیتر آب دارد.

قیمت نهال شلیل

نهال شلیل مغان دیررس: این شلیل یکی از ارقام بسیار محبوب شلیل در بین کشاورزان می باشد. این نهال بومی کشور چین است و از کشور چین به ایران وارد شده است. شلیل مغان دیررس دارای بافتی آبدار و اندازه بزرگ می باشد. اندازه بزرگ هر عدد از میوه شلیل مغان دیررس بین 70 تا 110 گرم می باشد. پوست شلیل مغان دیررس به رنگ قرمز و گوشت آن زرد رنگ است. این شلیل دارای باردهی بسیار بالایی است. ارتفاع نهال شلیل مغان دیررس حداکثر به 5 متر می رسد. اگر منطقه شما دارای آب و هوای معتدل وخشک می باشد، می توانید نسبت به کاشت این شلیل اقدام نمایید.

نهال شلیل مغان زودرس: یکی از ارقام شلیل، شلیل مغان زودرس می باشد. نهال شلیل مغان زودرس در بیشتر مناطق کشور کاشته می شود. این شلیل ظاهری درشت دارد و قسمت گوشته آن از هسته جدا می شود. شلیل مغان زودرس نیازمند آب و هوای کوهستانی خشک می باشد، اما توجه داشته باشید که نهال شلیل مغان در برابر سرمای بهاره بسیار زود آسیب می بیند.

نهال شلیل مغان زودرس از سال سوم شروع به باردهی می کند. ارتفاع پایین درخت موجب برداشت راحت محصول می شود. میزان باردهی این شلیل در هر هکتار 60 تا 70 تن در هر هکتار می باشد. میوه آن در اواسط مرداد ماه قابل برداشت می باشد.

نهال شلیل شمس: این نهال از ارقام بومی کشورمان می باشد. نهال شلیل شمس بسیار قوی می باشد. رشد این نهال بسیار بالا می باشد. یکی از مزیت های شلیل شمس، باردهی بسیار بالای آن می باشد. میوه شلیل شمس سفت و درشت می باشد و قسمت هسته آن از گوشت میوه جدا می باشد. طعم این شلیل بسیار لذیذ می باشد. باردهی این شلیل از سال سوم آغاز شده و میوه آن نیز در اواسط شهریور ماه قابل برداشت خواهد بود. اگر به دنبال کاشت یک نهال شلیل با تمام استانداردها هستید، می توانید با خیالی راحت این نهال را انتخاب کنید.

خرید نهال شلیل

قیمت نهال شلیل

سلامت، کیفیت و گونه نهال شلیل سهم بسزایی در تعیین قیمت نهال شلیل دارند. با توجه به اصالت نهال و کیفیت نهال، می توان قیمت نهال را تخمین زد. بطور مثال در ارقامی که برای صادرات و تجارت کاشته می شوند، قیمت بالاتری باید پرداخت کنید.

 شما دوستان گرامی می توانید در نهالستان آلفا نهال بهترین ارقام نهال شلیل را با بهترین قیمت خریداری نمایید. نهالستان آلفا نهال دارای مجوز رسمی از سازمان جهاد کشاورزی می باشد و نمامی نهال های موجود در این نهالستان دارای برچسب سلامت محصول می باشند. چنانچه شما از کیفیت نهال خریداری شده از آلفا نهال راضی نباشید، می توانید با اطلاع موضوع به کارشناسان ما مبلغ پرداختی خود را دریافت کنید و نهال را مرجوع کنید. با انتخاب آلفا نهال تجربه شیرین و مطمئن خرید نهال را تجربه خواهید کرد. کارشناسان ما همه روزه آماده پاسخگویی سوالات شما عزیزان می باشند.