انواع نهال هلو

هلو میوه تابستانی است که مزه وطعم بسیار لذیذی دارد. این میوه به دلیل بافت نرم وآبداری که دارد، بسیار مورد توجه مردم در سراسر دنیا قرار گرفته است. منشا هلو طبق مطالعات بدست آمده کشور چین می باشد، مردم چین هلو را نشانه ابدیت و نشاط می دانند. نهال هلو در خانواده گلسرخیان قرار می گیرد و دارای پوستی مخملی شکل و پرزدار است. در کشور ما نیز باغداران و کشاورزان تمایل زیادی به کاشت نهال هلو دارند. میوه هلو هم بصورت تازه و هم برای درست کردن مربا، کمپوت و … مصرف می شود. همین پر مصرف بودن محصول باعث محبوبیت خرید نهال این ارقام شده است.

هلو خواص فراوانی برای بدن دارد و سرشار از آنتی اکسیدان است. این میوه سرشار از ویتامین C و ویتامین A و همچنین بتاکاروتن می باشد. این میوه بسیار کالری کمی دارد و منبع غنی از فیبر است. میوه هلو دارای خاصیت ضد سرطانی هم می باشد و مانع رشد سلول سرطانی می شود. شما می توانید با مصرف این میوه از بیماری هایی مثل سرطان ریه، سرطان روده بزرگ نیز در امان بمانید.

نهال هلو

مشخصات نهال هلو

ارتفاع نهال هلو کوتاه و متوسط است و حدود 3 تا 5 متر می تواند رشد کند. شکوفه های نهال هلو پنج پر هستند که رنگ آنها صورتی کمرنگ و روشن می باشد. هلو دارای یک هسته بسیار سخت می باشد و گوشت میوه هلو به رنگ زرد می باشد. پوسته ی میوه هلو بصورت مخملی همراه با پرز می باشد.

 نهال هلو نسبت به میوه هایی مانند؛ سیب، گلابی مقاومت کمتری در مقابل سرما دارد اما در مقابل گرما تحمل بیشتری دارد. نهال هلو می تواند نهایت تا دمای 21- درجه را تحمل کند ولی بهتر است در مناطقی که دارای آب و هوای معتدل هستند کاشته شود. نهال هلو در مناطقی که آب و هوای گرم و خشک دارند عمل به عمل نمی آید.

عمر نهال هلو حدود 10 سال می باشد و از سال های دوم و سوم شروع به باردهی می کند. نهال هلو از سال چهارم شروع به باردهی اقتصادی می کند. با نگهداری درست و اصولی نهال هلو، می توانید به بیشترین باردهی با بالاترین کیفیت دست یابید. توجه داشته باشید که خاک مناسب برای کاشت نهال هلو خاک سبک با زهکشی بالا با بافت لومی و یا شنی است. عمق خاک نیز باید بیشتر از 5/1 متر باشد. ریشه نهال هلو نیازمند تهویه مناسب است و زمین هایی که دارای آب های زیرزمینی هستند می توانند به کاشت نهال هلو بپردازند.

قیمت نهال هلو

بهترین نهال هلو

هلو دارای انواع ارقام متنوعی می باشد. انواع ارقام موجود نهال هلو دارای خصوصیات مختلفی نسبت به هم هستند. کشاورزان در مناطق مختلف نسبت به اقلیم حاکم بر منطقه و نیاز بازار باید اقدام به کاشت نهال هلو کنند. اگر نهال خریداری شده مناسب منطقه مورد نظر شما نباشد، در پایان شما شاهد ضرر بالایی خواهید بود. در کشور ما انواع مختلفی از هلو کاشته می شود. از بهترین نهال هلو می توان به موارد زیر اشاره کرد؛

  • نهال هلو زعفرانی: میوه این هلو همانطور که از نامش پیداست به رنگ زرد زعفرانی می باشد. میوه هلو زعفرانی درشت است و پوست آن به راحتی از گوشتش جدا می شود. هسته هلو زعفرانی نیز به آسانی از گوشت آن جدا می شود. نهال هلو زعفرانی در پایان ماه فروردین شروع به گلدهی می کند و در اواخر ماه خرداد و تیر ماه میوه آن می رسد.
  • نهال هلو سرخابی: کاشت نهال هلو سرخابی یک انتخاب هوشمندانه می باشد و گزینه مناسبی برای صادرات هلو می باشد. نهال هلو سرخابی بومی کشور ایران می باشد. عمر نهال هلو سرخابی 10 سال می باشد. این نهال از سال دوم شروع به باردهی می کند. نهال هلو سرخابی قادر است در آب و هوای مختلف رشد کند. میوه هلو سرخابی ماندگاری بالایی دارد.
  • نهال هلو انجیری: هلو انجیری با نام هلو بشقابی نیز شناخته می شود. طعم لذیذ این هلو باعث شده تا بازار خوبی نیز در کشور داشته باشد. گوشت این هلو به رنگ سفید و پوست آن قرمز و زرد می باشد. اندازه هلو انجیری نسبت به هلو معمولی کوچکتر است ولی طعم آن شیرین تر می باشد. زمان برداشت هلو انجیری معمولا در اواخر خرداد ماه و اوایل مرداد انجام می شود.
  • نهال هلو کاردی: هلو کاردی از ارقام بسیار باکیفیت و تجاری هلو می باشد. اگر به دنبال احداث باغ هستید، نهال هلو کاردی می تواند گزینه مناسبی برای شما باشد. صادرات این هلو در سال های اخیر به دلیل کیفیت بالای آن بسیار زیاد شده است. این هلو مناسب مناطق با آب و هوای گرمسیر می باشد. هلو کاردی دارای شکل ظاهری گرد با پوست پرزدار و بافتی آبدار می باشد.
  • نهال هلو انجیری پلنگی: این هلو یکی از ارقام هلو انجیری می باشد. نام این هلو برگرفته از شکل ظاهری آن است. پوست این میوه پلنگی می باشد. خاک مناسب برای کاشت نهال هلو انجیری پلنگی، خاک نرم می باشد مانند؛ خاک رس یا شن. نهال هلو انجیری پلنگی می تواند تا ارتفاع 7 متر رشد کند. این نهال از سال سوم شروع به باردهی می کند. عمر مفید این درخت 10 تا 15 سال می باشد.
  • نهال هلو آلبرتا: نهال هلو آلبرتا دارای رقم های مختلف؛ زود رس، میان رس، دیررس می باشد. شکل ظاهری هلو آلبرتا بصورت بیضی و درشت می باشد. بهترین زمان برای کاشت نهال هلو آلبرتا در پاییز تا اوایل فصل بهارمی باشد. عمر مفید این نهال 20 سال می باشد و بازدهی بالایی دارد. زمان برداشت میوه هلو آلبرتا اواخر تیر ماه می باشد.
  • خرید نهال هلو

قیمت نهال هلو

قیمت نهال هلو نسبت به نوع رقم انتخابی و ویژگی های و نهال در هر نهالستان متفاوت می باشد. نهالستان آلفا نهال یکی از بزرگترین تولیدکنندگان نهال در سطح کشور می باشد که زیر نظر سازمان جهاد کشاورزی مشغول به فعالیت است. تمامی نهال های مجموعه آلفا نهال دارای بالاترین کیفیت می باشند. قیمت تمامی ارقام نهال هلو در نهالستان آلفا نهال بسیار مناسب بوده است. شما دوستان عزیز می توانید با برقراری تماس با کارشناسان ما از قیمت رقم درخواستی خود مطلع شوید. نهالستان آلفا نهال این اطمینان را به شما عزیزان می دهد که نهال خریداری شده شما، دارای سلامت کامل و با کیفیت بالا می باشد.