مشخصات نهال به

میوه به در دسته خانواده سیب ها قرار می گیرد. برای احداث باغ به، باید اطلاعات کافی در مورد نهال به را داشته باشید. اگر می خواهید در پایان فصل برداشت به بالاترین میزان سود و کیفیت بالای محصول برسید، باید با نحوه نگهداری و همچنین رسیدگی به نهال به آشنا باشید. نهال به دارای ارقام مختلفی می باشد. اگر قصد خرید نهال را دارید، برای آشنایی و کسب اطلاعات بیشتر همراه ما باشید.

میوه به شباهت زیادی با سیب و حتی گلابی دارد. این تشابه باعث شده تا بیشتر مردم میوه این میوه را با سیب و گلابی اشتباه بگیرند. بیشترین تولیدکننده این میوه کشورهای ترکیه و چین هستند. این میوه در کشور ما بیشتر در اصفهان و شیراز کاشته می شود. میوه به، دارای گوشت سفت و پوستی زرد رنگ است. پوست به دارای کرک هایی می باشد که این کرک ها بعد از شست و شو از بین می روند. طعم این میوه گس و ترش است. از این میوه بیشتر برای درست کردن مربا، کمپوت استفاده می شود. اما می توان گفت از تمامی قسمت های این میوه استفاده می شود. از دانه به برای طب سنتی و درمان سرفه و از برگ آن نیز بعنوان دمنوش استفاده می شود.

برای کاشت این میوه هم می توان از بذر آن استفاده کرد و هم از طریق کاشت نهال. اما با کاشت نهال به می توانید روند به سود رسیدن و برداشت محصول زودتر دست یابید. این نهال از جمله نهال هایی می باشد که در بیشتر نقاط کشور قابل کاشت است. اما بهتر است نهال به را در مناطقی که آب و هوای نیمه گرمسیر، معتدل و سردسیر دارند کاشته شود.

نهال به در سال دوم بعد از کاشت، شروع به باردهی می کند. نهال به نیازمند نور و آفتاب می باشد. اگر در منطقه ای کاشته شود که سایه است، رشد درخت و باردهی آن کم می شود. نهال به، نیازمند به دمای 7- درجه سانتی گراد به مدت 100 تا 400 ساعت می باشد. برای کاشت نهال به، حتما در نظر داشته باشید که این نهال را به هیچ عنوان در مناطقی که دارای بادهای شدید هستند نکارید.

خاک اسیدی مناسب برای کاشت نهال به است. خاک های ریز و سبک مثل خاک رس گزینه نامناسب برای این نهال هستند. نهال به علاقه زیادی به خاک های سنگین و مرطوب دارد. به همین دلیل است که این نهال را معمولا در مسیر نهرها می کارند. آبیاری زیاد نهال به باعث اختلال در عملکرد آن می شود. توجه داشته باشید که در خاک منطقه شما آهک وجود نداشته باشد، زیرا آهک باعث می شود تا ریشه نهال نتواند آهن خاک را جذب کند.

نهال به

بهترین زمان کاشت نهال به، در اوایل فصل بهار است. زیرا در این فصل نهال هنوز در خواب است. از کاشت نهال به در زمانی که هوا گرم و خشک است پرهیز کنید. بهترین مکان برای کاشت نهال به، مکانی است که دارای آفتاب مستقیم و نسیم است. بهترین فاصله برای کاشت نهال به 5*5 یا 6*6 می باشد. این فاصله باعث ایجاد فضایی مناسب برای رشد درختان می شود.

انواع نهال به

نهال به دارای ارقام مختلفی می باشد. این ارقام از لحاظ نژاد، شکل ظاهری و طعم با هم تفاوت دارند. ارقام نهال به، به شرح زیر می باشند؛

 • نهال به اصفهان
 • نهال به قرمز
 • نهال به شاهرود
 • نهال به گلابی
 • نهال به لیمو
 • نهال به ترش آذربایجان
 • نهال به محلی
 • نهال به پاکوتاه آناناسی

بهترین نژاد نهال به

برای داشتن محصولی با کیفیت بالا، باید در نظر داشته باشیم بهترین نهال به را انتخاب کنیم. در واقع با صرف مقدار بیشتری هزینه، می توان آینده خود و فروش محصولات خود را تضمین کنید. اما تنها خرید بهترین نهال به منجر به سودآوری نمی شود، بلکه رعایت اصول صحیح کاشت، آبیاری، کوددهی، هرس و … از مهم ترین عوامل برای تضمین محصول باکیفیت می باشند. شما با رعایت این موارد می توانید شاهد پیشرفت روزافزون خود در صنعت کشاورزی باشید.

بهترین ارقام نهال به، ارقامی هستند که پایه آنها زالزالک است. استفاده از این پایه باعث می شود تا نهال زودتر شروع به باردهی کند. در ادامه به معرفی چند نمونه از بهترین ارقام نهال به خواهیم پرداخت. این نهال ها بیشترین میزان سازگاری با آب و هوای مناطق مختلف کشورمان را دارند. به همین دلیل باغداران بیشتر تمایل دارند تا از این نهال ها برای کاشت استفاده کنند.

ویژگی نهال به با پایه زالزالک:

 • زودبارده هستند و می توانند در همان سال های ابتدایی شروع به باردهی کنند.
 • مقاومت این ارقام در برابر سرما بسیار بالاتر از ارقام دیگر می باشد.
 • محصول نهایی این ارقام بسیار درشت و آبدار می باشد.
 • محصول نهایی رقمی مناسب برای صادرات می باشد.

قیمت نهال به

بهترین ارقام نهال به:

 1. نهال به اصفهان: این رقم از بهترین ارقام نهال به می باشد. همانطور که از اسمش پیداست این نهال را می توان بومی استان اصفهان دانست. نهال به اصفهان به دلیل شکل ظاهریش به نهال به کوزه ای نیز معروف می باشد. در واقع می توان نتیجه گرفت که مناطقی که آب و هوای مشابه با اصفهان را دارند، مناسب کاشت نهال به کوزه ای می باشند. شکوفه های این نهال به رنگ سفید هستند و دارای عطری فوق العاده می باشند. این رقم باردهی بالایی دارد و از همان سال های ابتدایی شروع به باردهی می کند.
 2. نهال به قرمز: از دیگر ارقام برتر نهال به، می توان به نهال به قرمز اشاره کرد. میوه این نهال دارای پوستی به رنگ قرمز و برگ هایی باریک و نوک تیز است. این نهال بومی کشور ایتالیا می باشد. این نهال دیرگل می باشد و طعم شیرینی نیز دارد. از این میوه برای تازه خواری و تهیه انواع مربا و مارمالاد استفاده می شود. نهال به قرمز بیشتر مناسب مناطقی می باشد که آب و هوای خشک دارند. در صورت نگهداری اصولی، عمر این نهال به 40 سال نیز می رسد. وزن میوه های به قرمز حدودا 110 گرم می باشد.
 3. نهال به ترش آذربایجان: این نهال بومی کشور آذربایجان می باشد و ترش مزه می باشد. پایه این نهال نیز زالزالک می باشد. یکی از مشخصات مهم این نهال، مقاومت بالای آن در برابر خشکی است. این نهال را در اکثر مناطق ایران می توان کاشت. نهال به ترش آذربایجان از نوع دیرگل است. باردهی به ترش آذربایجان از سال دوم شروع می شود. میوه های این رقم درشت هستند و وزن آنها به 300 گرم نیز می رسد. میوه این رقم قابلیت ماندگاری تا 10 ماه در انبار را دارد.

قیمت نهال به

خرید نهال به

قیمت نهال به، با توجه به فاکتورهای مختلفی تخمین زده می شود. هر چقدر عمر نهال انتخابی شما بیشتر باشد، قیمت نهال نیز بالاتر می رود. دلیل این امر بسیار واضح است. شما با انتخاب نهال هایی که دارای عمر بیشتری هستند محصولات بیشتری در مدت خیلی پایین تری برداشت می کنید.

قیمت نهال به در نهالستان آلفا نهال با توجه به سن نهال و رقم انتخابی، متغییر است. نهالستان آلفا نهال دارای انواع ارقام نهال های باکیفیت و سالم می باشد. آلفا نهال با ارائه نهال های سالم و شناسنامه دار به شما عزیزان سعی دارد به شما کمک کند تا شما عزیزان بدون متحمل شدن ضرر مالی، به بهترین محصول برسید. این نهالستان 4 دهه مشغول به فروش انواع نهال به کشاورزان، ادارات دولتی و شخصی می باشد. رضایت شما عزیزان از نهالستان آلفا نهال باعث خرسندی مجموعه ما می باشد.

 شما عزیزان می توانید برای استعلام قیمت انواع ارقام نهال به با کارشناسان ما تماس بگیرید. نهالستان آلفا نهال همه روزه آماده پاسخگویی و مشاوره رایگان به شما عزیزان می باشد.