خرید نهال از نهالستان آلفا نهال

این روزها بیشتر افراد علاقه خاصی خرید نهال و کاشت در منزل خود و یا باغات دارند. برای کاشت گیاهان شما نیازمند داشتن بذر و یا نهال آن گیاه هستید. نهال نمونه کوچک از درخت است. خرید نهال نسبت به کاشت بذر یک انتخاب هوشمندانه می باشد. شما با خرید نهال می توانید در مدت زمان کمتری به سودآوری برسید. اما انتخاب نهال مناسب برای محیط مورد نظر، نیازمند داشتن اطلاعات کافی می باشد. اگر شما بدون داشتن تخصص اقدام به کاشت نهال کنید، به درآمد و سودآوری نخواهید رسید.

از جمله موارد مهم در خرید نهال که باید مورد توجه خریداران قرار گیرد، تهیه نهال با کیفیت و سالم می باشد. با انتخاب نهال بیمار و ضعیف، شما از سودآوری و بازدهی  بالا عقب خواهید ماند و متحمل ضرر سنگینی خواهید شد.

نهالستان آلفا نهال، دارای تاییدیه از سازمان جهاد کشاورزی می باشد و در غرب کشور واقع شده است. نهالستان آلفا نهال دارای سابقه بیش از 4 دهه در زمینه فروش نهال فعالیت دارد. همچنین این نهالستان دارای باغ مادر می باشد. نهال های موجود در نهالستان آلفا نهال، دارای شناسنامه سلامت می باشند. تمامی نهال های ارائه شده کاملا سالم و بدون آفات و بیماری هستند.

اگر شما هم قصد خرید نهال با کیفیت بالا و تضمینی را دارید، کافیست تا با کارشناسان ما ارتباط برقرار کنید. انتخاب رقم مناسب نهال، در بارددهی و کیفیت میوه تاثیر بسزایی دارد. کارشناسان آلفا نهال با مشاوره رایگان در مورد رقم انتخابی نهال نسبت به منطقه شما، می توانند به شما کمک کنند تا بهترین نهال را برای کاشت انتخاب کنید.

اما قبل از خرید نهال، باید نکات مهمی را در نظر بگیرید. در ادامه به چند نکته اساسی و مهم در زمان خرید نهال اشاره خواهیم کرد. با در نظر داشتن این نکات، می توانید با خیال راحت اقدام به خرید نهال کنید.

نکات مهم خرید نهال

 
  • انتخاب نهالستان معتبر و دارای مجوز

حتما نهال خود را از نهالستانی تهیه کنید که دارای مجوز رسمی از سازمان جهاد کشاورزی می باشد. نهال های خریداری شده باید دارای برچسب و شناسنامه باشند.

  • ریشه های نهال سالم باشند

ریشه های نهال باید بصورت طبیعی و زیاد و دارای رطوبت باشند. اگر ریشه ها در هم خیلی پیچ خورده باشند، نهال خریداری شده احتمالا ضعیف است. در ضمن به رنگ ریشه نیز توجه کنید. رنگ ریشه ها نباید زیاد تیره باشد، ریشه های تیره به علت کمبود اکسیژن به وجود می آیند. همچنین دقت کنید که ریشه ها دچار سفیدک پودری، لارو آفات و پوسیدگی نباشند.

  • شکل ظاهری نهال

در زمان خرید، حتما به شکل نهال دقت کنید. نهال خریداری شده باید صاف باشد و هیچگونه خراش و شکستگی در قسمت تنه آن وجود نداشته باشد. همچنین بررسی کنید که نهال دارای جوانه های سالم باشد. اما جوانه ها باید بسته و در خواب باشند تا بتوانید اقدام به کاشت نهال کنید. تاج نهال نیز باید دارای انشعابات باشد.

  • ارتفاع نهال

نهال خریداری شده نباید خیلی بزرگ و یا خیلی کوچک باشد. اینگونه نهال ها برای کاشت مناسب نمی باشند. برخی از افراد تمایل بیشتری به نهال های بلند دارند، اما این کار یک اشتباه است. زیرا نهال هایی که کوچک هستند زودتر رشد می کنند و زمان کاشت، دچار شوک کمتری خواهند شد.

 

خرید نهال اصلاح شده

اصلاح نهال نیازمند داشتن دانش اطلاعات لازم در زمینه کشاورزی می باشد. نهال اصلاح شده به معنی پیوند زدن دو گونه از گیاه به هم می باشد. در واقع عملیات پیوند با قرار دادن یک قسمت از یک گیاه بر روی یک گیاه دیگر صورت می گیرد. امروزه بیشتر کشاورزان و باغداران تمایل بیشتری به خرید نهال اصلاح شده دارند. محصولات این نوع از نهال ها دارای کیفیت بالاتری می باشند.

مزایای خرید نهال اصلاح شده

  1. رشد نهال های اصلاح شده نسبت به نهال های اصلاح نشده بسیار بیشتر است.
  2. میزان باروری در این نهال ها بسیار بیشتر می باشد.
  3. این نهال ها مقاومت بالایی در برابر آفات مختلف و همچنین تغییرات آب و هوایی دارند.
  4. محصول نهایی نهال های اصلاح شده از کیفیت بالاتری برخوردار هستند.
  5. کم شدن هزینه های پرداخت شده با افزایش محصول

خرید نهال از جهاد کشاورزی

 

قبل از خرید نهال از جهاد کشاورزی باید اطلاعات کافی نسبت به شرایط آب و هوایی منطقه خود را داشته باشید. در واقع یکی از مهم ترین و اساسی ترین فاکتورهای کاشت نهال آب و هوا منطقه است. در نتیجه باید این نکته را قبل از خرید نهال در نظر داشته باشید که، نهال انتخاب شده مناسب آب و هوای منطقه شما می باشد یا خیر. نهال خریداری شده از سازمان جهاد کشاورزی باید دارای برچسب سلامت نهال و همچنین ضمانت اصالت نهال را داشته باشد.

نهالستان آلفا نهال دارای مجوز رسمی می باشد و زیر نظر سازمان جهاد کشاورزی مشغول به فعالیت است. خریداران ما می توانند با آسودگی خاطر اقدام به خرید نهال با ارقام مختلف اقدام کنند. انواع نهال های موجود در آلفا نهال دارای سلامت کامل و کیفیت بالا می باشند. آلفا نهال این اطمینان را به شما خریداران محترم می دهد که اگر از سلامت محصول ارسال شده رضایت نداشتید، اقدام به پرداخت عودت وجه دریافتی شما کند.