مشخصات نهال زردآلو

بیشترین دغدغه باغداران دست یابی به محصول باکیفیت و سود بالا می باشد. برای دستیابی یه این هدف انتخاب بعضی از نهال ها بسیار مناسب تر است. یکی از انواع این ارقام، نهال زردآلو می باشد. در واقع یکی از نهال های پربازده را می توان نهال زردآلو معرفی کرد. زردآلو میوه ای بسیار باارزش با طول عمر بالا است. پس خرید نهال این محصول میتواند بسیار سود آور باشد.

زردآلو بومی کشور چین می باشد. زردآلو دارای شکوفه هایی به رنگ سفید مایل به صورتی می باشد که در فصل بهار شکفته می شوند. نهال زردآلو نهالی خودبارور است، زیرا دارای گل های مذکر و مونث می باشد. میوه های زردآلو معمولا روی شاخه هایی که عمر یک ساله دارند می رویند.

گوشت این میوه به رنگ زرد می باشد و دارای پوستی مخملی شکل است. زردآلو دارای طعمی شیرین و لذیذ می باشد. هسته این میوه به شکل بیضی و به رنگ قهوه ای است. مغز زردآلو خوراکی می باشد و دارای طعمی شیرین و در بعضی موارد تلخ است. از میوه زردآلو هم برای تازه خوری و هم برای تهیه مربا، آب میوه، قیسی و خشکبار استفاده می شود.

نهال زرد آلو

نهال زردآلو در دو نوع زودگل و دیرگل موجود می باشد. شما بسته به نوع منطقه مورد نظر باید یکی از این دو رقم را انتخاب نمایید. رقم زودگل زردآلو مناسب مناطقی که دارای آب و هوای معتدل هستند می باشد. رقم دیرگل نیز برای کاشت در مناطق سردسیر توصیه می شود. توجه نمایید که نهال زردآلو به هیچ وجه مناسب منطق گرمسیری نمی باشد. باردهی درختان زردآلو در مناطق گرمسیر بعد از 2 سال و در مناطق سردسیر بعد از 4 سال می باشد.

نهال زردآلو در دو نوع بذری و پیوندی موجود است. نهال بذری زردآلو دارای کیفیت بالاتری می باشد و نوع پیوندی زردآلو بخاطر تغییر و اصلاح در ژنتیک آن، باردهی بالاتری را دارد.

برای کاشت نهال زردآلو شما به خاک سبک نیاز دارید. بهترین خاک برای کاشت نهال زردآلو خاک لوم، شن و گیاخاک می باشد. خاک مورد نظر را باید خوب شخم بزنید تا آب بتواند به آن نفوذ کند. توجه داشته باشید که اگر سطح آب های زیرزمینی بالا باشد، کاشت نهال زردآلو یک اشتباه است. زیرا ریشه نهال زردآلو نسبت به آب حساس است و آب باعث خرابی و پوسیدگی ریشه درخت می شود.

انواع نهال زردآلو

زردآلو دارای ارقام مختلفی است. ارقام زردآلو شامل ارقام خارجی و ارقام ایرانی می باشند. در ادامه به معرفی نمونه های خارجی و ایرانی نهال زردآلو خواهیم پرداخت.

نهال زردآلو خارجی:

زردآلو بوداپست، زردآلو آلفرد، زردآلو تیلتون، زردآلو فلامینگ گلد، زردآلو گلدریج، زردآلوهارمات و …

نهال زردآلو ایرانی:

زردآلو شاهرودی، زردآلو جهانگیری، زردآلو عسگرآباد، زردآلو نصیری، زردآلو شصتی، زردآلو رویال، زردآلو نادری، زردآلو قیسی، زردآلو سلطنتی، زردآلو میرزایی و …

قیمت نهال زرد آلو

بهترین نهال زردآلو

نهال زردآلو شکر پاره:

این رقم بومی کشور خودمان می باشد. طعم این رقم بسیار شیرین می باشد. اگر به فکر صادرات میوه زردآلو هستید، می توانید به انتخاب این رقم فکر کنید. شکل ظاهری و کیفیت بالا زردآلو شکرپاره موجب شده تا در لیست میوه های صادراتی قرار بگیرد.نهال زردآلو شکرپاره از رشد و باردهی بالایی برخوردار می باشد. این نهال مقاومت بالایی در برابر سرما دارد. باردهی نهال زردآلو شکرپاره از سال سوم می باشد. عمر اقتصادی این نهال بین 30 تا 35 سال است.

نهال زردآلو رویال:

از دیگر رقم های مناسب برای صادرات، زردآلو رویال می باشد. این رقم از ارقام اصلاح شده و دیررس می باشد. میوه این نهال زردآلو درشت و گرد است. طعم این زردآلو بسیار شیرین می باشد. باردهی این زردآلو از همان سال اول شروع می شود. نهال زردآلو رویال در مقابل سرما و گرما مقاومت خوبی دارد. عمر اقتصادی این نهال 35 سال می باشد.

نهال زردآلو نصیری:

یکی از بهترین نهال ها برای کاشت، نهال زردآلو نصیری است. محصولات این نهال بسیار درشت و به شکل دایره هستند. وزن میوه این رقم 40 گرم می باشد. رنگ این میوه نارنجی می باشد و پوست نازکی نیز دارد. نهال زردآلو نصیری مقاومت بالایی در مقابل گرما و سرما شدید دارد. این رقم از 4 یا 5 سالگی باردهی خود را شروع می کند. با کاشت نهال زردآلو نصیری می توان در هر هکتار 50 تن محصول برداشت کرد.

نهال زردآلو قیسی:

یکی از مرغوبترین نهال های زردآلو، نهال زردآلو قیسی می باشد. این زردآلو از بازار بسیار خوبی برخوردار است و یک گزینه عالی برای کاشت می باشد. بیشترین مصرف این زردآلو بصورت خشکبار است. مناطقی که دارای آب و هوای گرم و خشک هستند مناسب کاشت این نهال می باشند. رشد نهال زردآلو قیسی بسیار بالا می باشد. باردهی این نهال از سال دوم شروع می شود. عمر مفید این نهال 35 سال تخمین زده شده است.

نهال زردآلو عسگرآباد:

این رقم از نوع دیررس و یک رقم مناسب برای صادرات می باشد. طعم عالی و همچنین کیفیت بسیار بالای این رقم موجب گردیده تا باغداران بسیاری تمایل به کاشت این نهال داشته باشند. شکل ظاهری میوه زردآلو عسگرآباد بصورت بیضی و باریک و دارای رنگ  نارنجی تیره می باشد. وزن میوه های این رقم به 45 گرم می رسد. باردهی نهال زردآلو عسگرآباد بسیار بالا می باشد. ارتفاع این نهال تا 6 متر است و در سن 4 یا 5 سالگی باردهی خود را آغاز می کند.

خرید نهال زرد الو

قیمت نهال زردآلو

قیمت نهال زردآلو در نهالستان های مختلف متغییر است. نهالستان آلفا نهال از بزرگترین تولیدکنندگان نهال در کشور می باشد. قیمت نهال زردآلو با توجه به فروش بالای آن در آلفا نهال بسیار مناسب می باشد. شما با کاشت نهال زردآلو قدمی رو به جلو برای موفقیت برداشته اید، چرا که نمونه بذری نهال زردآلو ریسک بالاتری برای رسیدن به سود و محصول نهایی دارد.

آلفا نهال به شما خریداران گرامی این اطمینان را می دهد که تمامی نهال ها به بهترین نحو و با رعایت اصول در مراحل مختلف مانند؛ سرما دهی و نگهداری و… پرورش یافته اند. رعایت این نکات منجر به شکل گیری نهالی سالم با باردهی بالا برای شما باغداران می شود. نهالستان آلفا نهال دارای شماره ثبت و شناسنامه معتبر و همچنین تاییدیه از سازمان جهاد کشاورزی می باشد. تمامی نهال های این مجموعه دارای برچسب سلامت می باشند و در صورت نارضایتی، خریدارن محترم می توانند نهال خریداری شده را مرجوعی کنند. شما عزیزان می توانید با خیالی آسوده اقدام به خرید نهال از نهالستان آلفا نهال کنید.